Záchranářské práce Béčka proti Víru na vyšla na jedničku

25. 5. 2008

Góly: Burian Aleš 2, Horníček, Veselý, Burian Leoš, Hladík Petr – Šenkýř, Krčil, Rozhodčí: Skryja, ŽK: 5:1, Diváci: 120, Poločas: 1:1

Křižanov: Engelhart, Horníček, Říha J., Uhlíř, Klimeš, Tomšík, Veselý, Hladík, Říha D.(67.Burian L.), Burian A., Vítek

Netradičně v neděli hrající Muži B přivítali na svém stadionu hosty z Víru. Nejen termín, ale i pěkné počasí přilákalo do areálu spoustu diváků jak z řad domácích tak i hostů. Byl to souboj opačně postavených mužstev v tabulce, ale obě si chtěla ze zápasu odnést co nejvíce bodů. Křižanov je potřebuje v tuhém boji o záchranu a hráči Víru se stále drží u špice tabulky, která by měla zajištovat postup do vyšší skupiny.

Hosté si na svého soupeře věřili a již od počátku dobře kombinovali a zaměstnávali tak domácí obranu. Mírná převaha a herní snaha vyústila již záhy. Ve 4.minutě si na přetažený centr naběhl hostující hráč a poslal svůj tým do rychlého vedení. Domácí však brzká rána nijak nepoložila a již záhy se nabídla možnost na druhé straně. To byl ve vápně faulován M.Vítek a rozhodčí správně nařídil pokutový kop. Míče se chopil T.Horníček, bezpečně proměnil a smazal tak jednobrankové manko. To bežela teprve 7minuta. Utkání mělo výborný spád, obě mužstva se dostávala i do dalších šancí. Po hezké kombinaci se v domácí obraně ocitl znenadání samotný útočník Víru, ale lehkomyslně přestřelil prázdnou bránu. Odpovědí byly hlavičkové pokusy domácích hrotů po zahrávání standartních situací. Vyrovnaný první poločas po rychlém začátku nenabídl již další branku a tak se odcházelo do kabin za nerozhodného stavu.
          V průběhu druhé půle začali hosté přebírat iniciativu na své kopačky a domácí mužstvo zatlačili na vlastní polovonu. Dostávali se do slibných šancí za pomocí rohů či standartních situací. Od vedoucí branky je však zastavovala obětavá domací obrana a když i ta byla překonána zasáhl několikrát vítečně gólman K.Engelhart a svůj tým v těžkých situacích podržel. Jeho zákroky tým držely nad vodou a naopak udeřilo na druhé straně. V 70. minutě nadýchaný centr uklidil do sítě razantní hlavičkou L.Veselý. Posunul tak domácí do vedení a přerušil narůstající tlak hostů. Vedení mohl pojistit o čtyři minuty později A.Burian. Chytře si míč prohodil mezi hostujícími zadáky, ale samostatný nájezd kupodivu zahodil. Vedení o jeden jediný gól je ošidné a tak se drama zrodilo v 83.minutě. Domácí obrana zastavila zřejmě nedovoleně soupeře a rozhodčí Skryja nařídil pokutový kop. K.Engelhart stranu vystihl, ale na prudkou ránu hráče Víru již nedosáhl. Bylo tedy srovnáno. Křižanovští ovšem v tomto zápase posílali hostům rychlé odpovědi. Necelou minutu po zklamání následovala opět radost. To se ve vápně uvolnil A.Burian a strhl vedení opět na domácí stranu. Do konce zápasu nezbývalo již mnoho času a hosté vsadili vše na útok. To se jim však zle nevyplatilo a poslední pětiminutovka patřila na hřišti domácím. Ti využili velkého prostoru pro útočné akce a hlavně díky slušné produktivitě se postupně ještě prosadili L.Burian, P.Hladík a v samotném závěru opět A.Burian.
          Výsledek je pro hosty papírově celkem krutý, avšak chutˇ po vítěžství, ale hlavně větší sílu v koncovce měli domácí hráči a zaslouženě tak vyhráli. Plný zisk tří bodů jim pomůže udržovat již lepší odstup od sestupové pozice.