V okresním derby s Bohdalovem Áčko vyhrálo 2:1

26. 4. 2009

Rozhodčí: Burian, Poločas: 2:0, ŽK: 3:0, Goly: 14.Novotný, 26. Burian A. - 70.Zvolánek, Diváci: 150

Sestava Křižanov: Bajer - Klimeš, Novotný, Boček, Burian P. - Nobicht, Kubiš, Pálka, Veselý - Burian A., Ilenčík

Před utkáním jsme museli řešit několik pozičních změn. V minulém zápase s Budišovem se nám zranili hned dva hráči ze základní sestavy. Obránce Střecha, místo kterého nastoupil Novotný a útočník Petr, kterého v útočné dvojici nahradil Ilenčík.Na okresní derby se přišlo podívat 150 diváků, které neodradil ani velmi silný vítr, který panoval po celou dobu utkání.

Do zápasu jsme vstoupili velice aktivně a již v prvních minutách jsme se tlačili před hostujícího brankáře. Skore jsme otevřeli asi ve 14.minutě, kdy Novotný (hráč B-týmu) napřáhl z velkého vápna a střelou pod Obrazekdřevno nedal Bílkovi šanci. Poté se hra odehrávala více ve středu. Zvýšit náskok se nám podařilo v 26.minutě. Domácí Burian A. v souboji s hostujícím golmanem byl o něco rychlejší a míč krásně umístil za jeho záda. Hosté zahrozili pouze jednou, kdy Kántor z rohu malého vápna přestřelil Bajerovu branku. Další pokusy si již do konce poločasu nevytvořili a tak se do kabin odcházelo za stavu 2:0 pro Křižanov.

Na druhou půli jsme nastoupili beze změn. Hosté se snažili snížit náš náskok a tak hned od začátku byli aktivnější. Bohužel jsme se až příliš přizpůsobili jejich hře. Hra se také častěji kouskovala. Bohdalov hrozil hlavně ze standartních situací, které naštěstí pro nás nekončily v síti. Snížit se jim povedlo až v 70.minutě. K trestnému kopu se postavil hostující Zvolánek a střelou na vzdálenější tyč snížil. Bohdalovští útočníci se dostávali častěji do našeho pokutového území. Jejich pokusy ale končily mimo branku a nebo v náručí našeho golmana. Zvýšit náš náskok mohl Navrátil, který z voleje jen těsně minul branku. Do konce zápasu se již skore nezměnilo a tak jsme získali velmi cenné 3 body.