V dohrávce prvního jarního kola Áčko prohrálo s Rantířovem

17. 4. 2009

Rozhodčí: Kalina, góly: 45. Kovačík (PK), ŽK: 0:0, ČK: 0:0, Diváci: 100. poločas: 0:1

Sestava Křižanov: Bajer - Klimeš, Střecha, Pálka, Boček - Ilenčík, Nobicht, Veselý, Kubiš ( 75.Pavlík) - Petr, Navrátil (53.Burian A.)

Sestava Rantířov: Šereda - Klaný, Hájek, Fila, Živný - Berreiter (85.Smrčka), Vlček, Zeman (74.Vaněk), Pecha (91.Benda) - Kavila, Kovačík

Do zápasu jsme nastoupili téměř ve stejné sestavě jako proti Přibyslavicím. Jedinou změnou byla útočná dvojice, kdy k Petrovi nastoupil Navrátil.

Po úvodním hvizdu bylo vidět, že hosté si přijeli pro body. Hned od začátku byli aktivnější, pohyblivější a nám to v prvních minutách činilo problémy. Postupem minut jsme se na tempo hostů adaptovali a hra se začala vyrovnávat. První šanci utkání měl rantířovský útočník, na kterého naši obránci zapoměli, ale včasným výběhem naše golamana Bajera byl pokus zmařen. Další jejich pokusy končily mimo branku a nebo v náručí našeho brankáře. Domácí se snažili prosadit ze standartních situací, které bohužel likvidovala hostující obrana. V polovině Obrazekprvního poločasu jsme zahrávali roh a odražený balón se dostal k Bočkovi, který se asi z 30 metrů opřel do míče a rantířovský golman měl velké problémy, aby tento míč neskončil v síti. Poté se hra více odehrávala ve středu hrací plochy. Největší příležitost otevřít skóre měl domácí Navrtátil, který se po krásné kolmé přihrávce Nobichta ocitl sám před hostujícím brankářem, bohužel jeho pokus skončil mimo branku. Další šance jsme si již nevypracovali. Běžela 45.minuta, kdy domácí stoper Klimeš neodkopl míč do bezpečí a ve snaze napravit svoji chybu fauloval v malém vápně hostujícího hráče. Sudí bez dlouhého rozmýšlení odpískal penaltu, kterou hosté bezpečně proměnili. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:0 pro Rantířov.

V druhé půli nás nečekal lehký úkol. Museli jsme dohánět jedno gólové manko z prvního poločasu. V 53.minutě se na hřiště dostal Burian, který nahradil Navrátila. Začali jsme aktivněji přistupovat k hráčům a přidali jsme i na důrazu v osobních soubojích. Naše pokusy o vyrovnávací branku končily na hlavách obránců a nebo těsně mimo branku. Čas se krátil a skóre se stále neměnilo. Hra se více kouskovala a to hrálo do karet Rantířovu. Hosté hráli se zajištěnou obranou a nám se ji stále nedařilo překonat. V závěru poločasu jsme měli několik příležitostí na srovnání, ale nepřálo nám štěstí. Zápas skončil výhrou Rantířova 1:0.