Telč-Křižanov 3:2

28. 10. 2007

Góly: 22. Kratochvíl, 30. P. Kříž (PK), 50. Petrů – 80. A. Burian, 85. Novotný. Rozhodčí: Martenek. ŽK: 4:5. Diváci: 70. Poločas 2:0.

Telč: Kozák (40. Nedorost) – Dolejský, Jančo, J. Všohájek, D. Všohájek – Kratochvíl, M. Chalupa, Petrů, Holý – Šeda (75. Jakubec), P. Kříž (83. Straka).

Křižanov: Bajer – P. Burian, Klimeš, Střecha, Milota (46. Pavlík) – Studený (60. Veselý), Pálka, Nobicht, Novotný – Navrátil (40. Endlicher), A. Burian.

Ve 12. kole podzimní části přivítali k nedělnímu domácímu zápasu hráči Telče tým hostů z Křižanova. Pro obě mužstva to byl zápas, který otevřel novou statistickou mini tabulku mezi soupeři, protože tyto kluby na sebe narazily a na trávníku se potkali úplně poprvé. Proto bylo i težké před zápasem hledat favorita utkání. Oba soupeři se nacházejí v druhé polovině tabulky, což je pro trenéry obou týmů, kteří v předsezónních plánech očekávali boj v horních či klidných patrech tabulky, spíše ta špatná realita, která je teď nutí v každém zápase bodovat. Domácí v minulém kole nevstřelili ani gól, všechny body nechali na půdě Vrchoviny a propadli se tak do stále vetší fotbalové krize, kterou podtrhuje jejich předposlední umístění v tabulce a bilance pouhých dvou hubených výher. Nikdo nenachází ty správné negativní příčiny současného týmu, který ještě v předchozích letech i v loňské sezóně válčil se soupeři ve vyšší skupině I.A třídy. Křižanovští své nevyrovnané výkony uklidnili výhrou nad silnými Hrotovicemi a kladné sebevědomí krotili s myšlenkou o touze Telče naplno bodovat, vyhrát tak poprvé na vlastním stadionu a samozřejmě se zkušenostmi z vyšší soutěže. Domácí začali mírným náporem ale šance Šedy se neujala a se střelou Petrů si golman P.Bajer poradil. Křižanov v první půli naznačoval útočné choutky spíše nakopávanými balóny. Párkrát se jejich útočná snaha vydařila rychlými brejky. Jednu z možností otevřít skóre dostal po vysunutí D.Nobicht, který po chytré kličce obránci náhle vstanul sám proti Kozákovi, jenž ovšem pohotovým  vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a znemožnil záložníkovi umístit míč mezi tyče. Vedení se tak ujali domácí. Při útočné akci si na hranici pokutového území domácí hráč při zpracování míče pomohl očividně rukou, nejevil tedy zájem o hru, hosté vyváželi míč ale zastavila je píšťalka sudího Martenka. Ten s údivem všech nařídil přímý volný kop pro Telč. Domácí nečekanou šanci neodmítli, využili ji a otevřeli účet zápasu. Hlavní arbitr utkání tak už z kraje zápasu zřejmě naznačil svůj metr pro zbytek utkání. Běžela 30 minuta a hosté ještě zjevně zaskočení prvním gólem museli tvrdě zkousnout další zákusek pro domácí v podobě penalty. Předcházel tomu souboj pronikajícího Holého a P.Buriana, který odvrátil nejprve míč na rohový kop a pak se poroučel k zemi útočící hráč. Na značku pokutového kopu si míč postavil Kříž, s jistotou proměnil a dostal tak domácí do dvoubrankového úniku. Ve vypjatém zápase to spíše vypadalo jak na nějaké finanční burze. Vzduchem létala někdy až příliš urážející slova a gesta směřující k 12.hráči domácích (p.Martenek). Fotbal se tak z trávníku ve zbytku první půle zcela vytratil. Na zápas nebudou s radostí vzpomínat brankář domácích Kozák a hrotový hráč hostů R.Navrátil. Oběma totiž nebylo přáno dokončit zápas, natož dohrát první poločas a odejít do kabin bez cizí pomoci. Ve 40.minutě šli oba hráči při útočné akci do souboje velmi odvážně s cílem na 100% vstřelit branku či jí právě zabránit. Došlo k tvrdému střetu a viditelným zraněním na obou stranách. Do brány se tedy postavil náhradní brankář Nedorost a za hosty byl do útoku doplněn J.Endlicher. Po velmi zajímavých prvních 45minutách bylo tedy na ukazateli známo vedení Telče 2:0.

Do druhého poločasu vstoupili Křižanovští s odhodláním zlepšit vlastní výkony, neohlížet se na jednostranné verdikty sudích a v zápase ještě bodovat. Jenže třetí úder jim zasadil hned v 50.minutě po hezkém dlouhém samostatném úniku a přihrávky Chalupy hráč Petrů, který skóroval do odkryté brány. Hosté i za nepříznivého stavu, nesložili zbraně a dostávali Telč do stále se stupňujícího tlaku. Ti skoro celou druhou část poločasu se snahou neinkasovat odehráli s deseti muži v okolí vlastního vápna. Kombinací se tedy Křižanovští do nebezpečných střeleckých pozic nedostávali a tak byl jejich tlak výrazný zejména centrovanými míči do okolí malého vápna. Na drama zadělal až v 80.minutě A.Burian, jenž využil přesného centru svého jmenovce Pavla a díky svému důrazu i výšce na zadní tyči hlavou snížil. Centrů stále přibývalo ale spousta z nich byla přerušena někdy i přísnými offsajdovými pozicemi. Ještě hůře bylo domácím v 85.minutě, kdy opět po centrovaném míči dostal míč za záda Nedorosta nadvakrát střílející Novotný a vykřesal tak hostům ještě naději. Jenže když si v hektickém závěru Nedorost poradil i s překvapivou střelou Nobichta z rohu vápna ubránili domácí těsný jednobrankový náskok. Když se kterémukoliv týmu či hráči nedaří může si říci, že podal slabý nebo špatný výkon. V tomto zápase se zjevně nedařilo i panu rozhodčímu a všichni překvapení diváci, rozhořčení hostující hráči a trenéři mohou už jen hádat zda to byl jeho špatný den nebo si našel do jeho rybníčka cestičku takzvaný fotbalový kapřík:) S napětím můžeme tedy čekat jak se tento zápas projevý do posledního podzimního kola, kdy Telč vyráží na horkou půdu o špici hrajícího Měřína a Křižanov doma přivítá již v sobotu šestý Budišov.