Rapotice-Křižanov 5:0

14. 10. 2007
Góly: 17., 53., 68. a 90. Matoušek, 62. Vaverka. Rozhočí: Janko. ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Rapotice: Soustružník – Novák, Milan Laš, Šic, Slaný – Káňa (75. Přibyl), Titov (58. Ješina), Martin Laš, Otcel (46. Vaverka) - Matoušek, Liška.

Křižanov: Bajer – Střecha, Novotný, Klimeš, Pálka - Hladík, A. Burian, Milota, Navrátil - P. Burian, Král (66. L. Buruian)

Od úvodní minuty se Rapotice pustily do svého soupeře a během úvodních sedmi minut měli 3 dobré příležitosti otevřít skóre. Pak se hosté přeci jen vzpamatovali a snažili se s domácícím držet krok. Rapotice byly ale i nadále nebezpečnější a po zásluze šly v 18. minutě do vedení, když si za obranu naběhl na centr Laše Matoušek a chladnokrevně zavěsil. Po vedoucí brance Rapotice tradičně polevily a hrál se vyrovnaný fotbal. Křižanov mohl srovnat, když Milan Laš namazal útočníkovi hostí, ale Soustružník skvěle zasáhl. Rapotice trefily 2 x tyčku a nebo břevno, ale skóre se již do poločasu neměnilo.
    Druhý poločas začal opět velkým náporem Rapotic a hned v první minutě měl velkou šanci Vaverka, který se po přihrávce od Matouška ocitl sám na malém vápně, ale jeho slabou ránu golman chytil. Hostům se podařilo vyrovnat, ale naštěstí pro Rapotice to bylo asi z 3 metrového ofsidu a tak gól neplatil. Uklidnění do domácích řad přinesl opět Matoušek, který si naběhl na roh Martina Laše a v 54. minutě to bylo 2:0 a o chvíli později uvolnil Vaverky a ten se tentokrát nemýlil a bylo to 3:0. Za nedlouho dal Matoušek svůj třetí gól a bylo to 4:0. Do konce utkání už Rapotice hru kontrolovaly a snažily se o pátou branku, která by je katapultovala do čela tabulky. Po řadě šancí se prosadil v posledním minutě opět Matoušek, když na rychlo rozehrál rohový kop s dnes agilním Martinem Lašem a z hranice velkého vápna propálil vše co mu stálo v cestě.