Po přestřlce s Radostínem na umělé trávě ve Ždáru uhrálo Áčko pouze remízu 4:4

7. 2. 2009

Tento víkend nás čekalo další přátelské utkání. Tentokrát se odehrálo na umělé trávě ve Žďáře nad Sázavou a soupeřem byl Radostín nad Oslavou.

V základní sestavě bylo opět několik změn, hlavně v obraně, kde na stroperskou dvojici nastoupili Klimeš a Hladík, na post levého beka byl nominovám Novotný a na druhou stranu Kubiš. Bránu začal hájit Bajer. V záloze ve středu opět figuroval Nobicht D. a Burian A., krajní záložníky hráli Pálka a Ilenčík. Útok tvořila dvojice Navrtátil, Vítek M. Na lavičce seděli Láznička, Luščenko, Manďák, Střecha L. a Homola.

Do zápasu jsme nevstoupili příliš dobře. Hned od začátku si soupeř vyvinul mírnou převahu, která se postupem minut zvyšovala. Naše mužstvo bylo bez pohybyu příliš často se kazily přihrávky jak v přechodu na rychlí protiútok tak i před soupeřovou brankou. Nejvíce chyb se rodilo v rozehrávce našich obránců, kteří v tomto složení hráli poprvé. Netrvalo tomu Obrazekdlouho a svůj talk soupeř využil ke vstřelení vedoucí branky, kdy soupeř napřáhl z poza hranice šestnáctky a střelou k tyči Bajerovi nedal šanci. Golman Bajer zlikvidoval pak svými včasnými výběhy několik radostínských pokusů a mohli jsme být rádi, že stav byl stále 1:0. Naše hra se ale o moc nezlepšila a trest za naši pasivitu přišel zanedlouho. Na půlce napálil soupeř balón a vyběhnutý Bajer s letícím míčem už nic nenadělal. Radostín vedl 2:0. Tento gól nás ale tak nějak nakopl a začali jsme hrát dopředu. Soupeřova golmana jsme z počátku ohrožovali pouze z rohů, kterých jsme měli několik ale bohužel ani jeden jsme neproměnili. Snížit se nám podařilo zásluhou Hladíka a Ilenčíka. Prvně jmenovaný po faulu neváhal a mezerou v obrané řadě radostínských hráčů rozehrál trestný kop přihrávkou Ilenčíkovi, který golmanovi  z malého vápna nedal šanci. Poté jsme začali více kombinovat a hlavně se pohybovat. To nám přineslo srovnání, kdy se po signálu Nobichta D. s Ilenčíkem trefil témeř z brankové čáry Vítek M. Do konce poločasu se již skóre neměnilo a tak poločas skončil 2:2.

O přestávce nám trenér p. Strnad řekl co vše máme zlepšit a včem nejvíce chybujeme. Byly to již zmiňované rozehrávky v obraně a další hlavní chybou byly nepřesné přihrávky. V poločase se prostřídali golmani, kdy místo Bajera nastoupil do branky Homola. Na stoperskou dvojici nastoupil Střecha L., na levém beku se nic neměnilo a místo Kubiše nastoupil Manďák. Kubiš se posunul na levou zálohu. Útočnou dvojici vystřídali Láznička a Luščenko.

Do druhého poločasu jsme vstoupili parádně, kdy hned v prvních minutách se prosadil Burian A. Naše hra se zlepšila, záložnicí se pohybovali po celém hřišti, vznikali jednoduché ale účinné akce. Branku Radostína jsme ohrožovali častěji. V obrané činnosti jsme se také zlepšili, hlavně po příchodu Střechy, který vyhrával všechny hlavičkové souboje. Radostín se v prních 20 minutách téměř nedostal na naši půlku. Na 4:2 opět zvyšoval Burian A. který radostínského golmana překonal z velmi těžkého úhlu. Za stavu 4:2 měl Burian A. další velkou příležistost změnit skóre, když vyhrál souboj a běžel sám na golmana. Bohužel tento pokus neskončil gólem a stav se tedy neměnil. Potéto akci přišel zlomový okamžik a sporná penalta, kterou radostínský hráš bezpečně proměnil. Po inkasovaném gólu jsme opět přestali lehce kombinovat a kazili jsme přihrávky. V dalším sporném okamžiku (kdy jsme si mysleli, že hráč radostína je v ofsajdové pozici) padl vyrovnávací gól na 4:4. Do konce zápasu zbývalo už několik málo minut a hra se odehrávala spíše ve středu hřiště. Konečným hvizdem rozhočího utkání skončilo 4:4.

Po zápase jsme věděli, že náš výkon měl být lepší, ikdyž v některých pasážích hry se nám dařilo viz. otočení skóre z 2:0 na 2:4. Bohužel tento výsledek se nám nepodařilo ubránit a tak si vezeme remízu 4:4. Do dalších přípravných zápasu je to pro nás poučení o našich chybách, kterým se musím vyvarovat.

Dalším soupeřem nám je starší Dorost Velké Bíteše, utkání se bude konat 21.2.2009 v 16:00 na umělé trávě ve Velkém Meziříčí.