Naše Béčko si veze bod ze hřiště D. Heřmanic

13. 4. 2008

Rozhodčí: Suchoň; Branky: 85. Nováček – 60. Veselý; ČK: 83.Vítek M. ŽK: 5:6; Diváků: 70

Sestava: Engelhart – Říha J., Vítek P.(65.Uhlíř), Horníček, Tomšík – Malinský, Veselý, Burian – Král (73. Mužátko), Říha D., Vítek M.

Křižanovská rezerva nastoupila ke svému prvnímu jarnímu mistrovskému utkaní venku s několika změnami v sestavě. Do základní sestavy se vrátil středopolař Veselý. Díky tomu se Tomšík přesunul na levý kraj obrany. Burian přenechal své místo v útoku Královi a přesunul se na post levého záložníka.

Úvodní minuty zápasu byly vyrovnané, obě mužstva dobře kombinovala. Domácí měli mírně navrch. Pár pohledných akcí domácích ohrozilo hostující branku, ale střela buď mířila mimo nebo se vyznamenal brankář Engelhart. S postupem času kombinační hra domácích skoro zmizela, domácí se uchýlili ke hře na dlouhé balony. To ale byla voda na mlýn hostující obranné řady,svoji výškovou převahu dokázali zúročit skoro při každém balonu. Odražené balony sbírali hostující záložníci, kteří dobře kombinovali s útočníky. Ti se dostávali do slibných střeleckých pozic. Za zmínku stojí střela Vítka M., která skončila na břevně. Gól nepadl. Stav po poločase 0:0.

Začátkem druhého poločasu se hostující mužstvo lehce zatáhlo. Po jednom s taktických faulů u půlící čáry rozehrával trestný kop Malinský, který svým centrem vyslal do souboje Veselého s domácím gólmanem. Veselý souboj vyhrál a hosté se tak radovali z prvního jarního gólu venku. Potom začali více kombinovat domácí, hnali se do útoku a přečíslovali hosty. Jenže obranná hráz Křižanova byla pevná. Hosté hrozili z brejků, kdy šli tři na dva obránce. Ani jedna akce neskončila zdárně. Hrála se 83. minuta útok ztratil vpředu balón, Vítek M. šel do souboje, aby přerušil útok domácích, lehce zatáhl hráče za dres ten upadl a rozhodčí Suchoň mu udělil druhou žlutou a Vítek musel po sprchy.(První žlutou dostal za řeči již v 1. půli.) Toto ještě více pomohlo domácím. Po jedné akci a skrumáži ve vápně se trefil Nováček a zachránil domácím aspoň bod. Utkání plné zajímavých verdiktů rozhodčího skončilo 1:1. Hosté byli po utkání trochu zklamaní, sahali po třech bodech, ale jeli si pro bod a ten získali.