Malé derby bylo lákadlem k druhému zimnímu utkání

Bajer, Novotný, Burian P, Burian A, Milota, Hladík, Klimeš, Pavlík, Nobicht, Endlicher, Vítek

2. poločas

Bajer, Novotný, Pálka, Burian A, Milota, Hladík, Klimeš, Pavlík, Nobicht, Endlicher, Malinský

Ke svému druhému přípravnému utkání vstoupili naši Muži oproti minulému zápasu
s poziční výměnou hráčů na určitých postech. Úkolem nebylo odčinit minulý neúspěch, ale využít herní přípravu k vyhledání optimálního rozestavění mužstva.

Křižanovu se povedl vstup do utkání, když se již po necelých deseti odehraných minutách ujal vedení. To na své polovině Bory ztratili míč, ke kterému se dostal David N. a při rychlém útočném výpadu v přesile 3 na 2 našel J. Endlichera, který prostřelil bránícího golmana. Křižanov i po vstřeleném golu dokázal první půlhodinu úspěšně kombinovat, držet tak míč na vlastních kopačkách a vytvářet si i další pohledné přechody do útoku a zakončení. Za potlesk stála spolupráce nahrávajícího J.Endlichera a střílejícího Aleše B., kterému při dlouhé střele zabránil ke skórování výtečný zákrok golmana. Bory v prní půli spíše spoléhali díky rychlé útočné dvojici na možnost výpadku při napadání či ztrátě soupeře. Petra Bajera v bráně zaměstnali ale pouze ojediněle nebo při zahrávání rohových situací. Potřebný herní důraz pro získání balónu ukázal před vápnem Borů Ivo Klimeš, jenž v obležení dvou hráčů dokázal vystřelit, golman střelu jen vyrazil a do prázdné brány pohodlně zvýšil gólem do kabin M.Vítek.V poločase obě mužstva prostřídali a dali příležitost i novým hráčům.
    Celkem stoprocentně využili Křižanovští nástupy do obou poločasů. I v druhé půli ihned po sedmi minutách dokázali skórovat. Dobrým přechodem do útoku vysunul Ivoš K. nabíhajícího Davida N., který nabídnutou šanci využil a zvýšil tak průběžné skóre na 0:3. To zřejmě Křižanovské hráče uspokojilo a místo účelné hry se snažili hrát spíše až moc profesorsky. Z jejich týmu se postupně ztrácela bojovnost, nápady a kombinace. Způsobilo to více ztrát balónů, díky kterým se Bory dostávali stále častěji do možností zakončení a až nečekaně vícekrát i do samostatných průniků. Při jedné ze skrumáží v pokutovém území byl hráč Borů faulován a zápisově domácí nařízenou penaltu proměnili. I přes herní nevyváženost se podařilo Křižanovu vytvořit si opět pár útočných zakončení, které by při vetším klidu či důrazu mohli znamenat i gólový úspěch. Šancí však nevyužili a kupředu se stále častěji přesouvali Bory. Další hrubku při vlastním rozehrání Křižanova a ztrátě míče, potrestali domácí rychlým brejkem a s přehledem ukázali jak stoprocentně využít nabídnutou příležitost. Více už tým Borů nestihl, prohrál 2:3, ale zejména tedy v druhé půli své hosty potrápil. Křižanov tak sice dokráčel k vítězství, ale svojí nekoncentrovaností si své vystoupení pokazil.
     Stále jde zatím jen o herní přípravu a tak se vždy celkové vítězství staví stranou a ze zápasů se vytahují poznatky, které se musejí zlepšit, bude na nich kladen důraz při tréninku ale i zhodnotit úspěšné akce a nadále je praktikovat či nové prosazovat v další části před jarní sezónou.