Křižanov přezimuje na posledním místě

10. 11. 2009

Křižanov – Jedno vítězství, dvě remízy. Fotbalisté Křižanova zůstávají i po dohrávce 11. kola I. A třídy – skupiny B na posledním místě. V derby nakonec nestačili na domácím hřišti na Bohdalov, který vyhrál gólem Zvolánka čtrnáct minut před koncem.

KŘIŽANOV – BOHDALOV 0:1

Na podmáčeném terénu moc kvalitní fotbal vidět nebyl. Od začátku se hrálo spíš ve středu hřiště a k vidění žádné šance nebyly. „Utkání bylo ovlivněné terénem, který byl prostě špatný. V podstatě se hrálo na blátě a podle toho to taky vypadalo,“ řekl bohdalovský kouč Jiří Moravec.

Jeho svěřenci sice byli aktivnější, ale ze standardních situací nijak vážněji gólmana Bajera neohrozili. „V poločase jsme si říkali, že tenhle zápas rozhodne jediná branka. Kdo ji dá, zvítězí,“ prozradil kapitán křižanovského týmu David Nobicht.

Jeho proroctví se zprvu naplňovat nezačalo. Obraz hry se prakticky nezměnil. Zlom nastal čtrnáct minut před koncem. Po rohu se k odraženému míči dostal Zvolánek a z těžkého úhlu poslal Bohdalov do vedení. Hosté mohli svoje vedení ještě navýšit, ale Kántor trefil tyč. Vůbec největší šance přišla vzápětí. Po úniku Kántora zahráli domácí ve vápně rukou a kopala se penalta. Doležal ovšem pojistku odmítl a trefil spojnici tyče a břevna.

Zbytek utkání už nic zajímavého nepřinesl. Křižanov se do závěrečného náporu nedostal. „Na obou stranách byla k vidění bojovnost. Potvrdilo se to, že kdo dá gól, vyhraje,“ řekl kapitán Nobicht.

Problém je podle něj hlavně v koncovce. Vždyť Křižanov ani jednou Bílka pořádně neohrozil. „Chybí nám zkušenosti. Prioritou v zimě bude určitě posila do ofenzivy,“ dodal Nobicht.

Spokojený nebyl ani trenér vítězů. „Špatný zápas, špatný terén. Ale výhra je podlé mého názoru zasloužená, i když vydřená,“ uzavřel kouč Moravec.

Gól: 76. Zvolánek. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Křižanov: Bajer – Navrátil (86. L. Hladík), Jelínek, Střecha, Burian – Kubiš, Hladík, Nobicht, Němec (72. Král) – Petr (66. Ivančík), Loup. Bohdalov: Bílek – Vomela, Novotný, Pavel Jaroš, Neuman – Petr Jaroš, Doležal, Zvolánek, Křesťan – Kántor, Romančák.