Křižanov padl v zakleté Třešti

26. 10. 2009

Žďársko - Hřiště v Třešti je pro týmy ze Žďárska doslova zakleté. Na jaře zde v posledním kole I. A třídy – skupiny B vedl Herálec ještě minutu před koncem 1:0 a měl na dosah záchranu v soutěži. Dva góly v posledních vteřinách zápasu ho ovšem nechalo bez bodu a musel se poroučet do nižší soutěže.

Obrazek
Současnost? Ve 12. kole zde Křižanov hrál do 89. minuty nerozhodně. Na následný gól dokázali hosté ještě odpovědět vyrovnáním v nastavení. Jenomže úplně poslední slovo měla Třešť. Rezerva Velkého Meziříč se trápí a vybojovala bod v Přibyslavicích.

V prvním poločase domácí svazovala nervozita a bojovnější i důraznější hosté měli převahu a dvě šance. Třešť ovšem obě gólovky ustála. „Byli jsme rádi, že ten poločas skončil nerozhodně,“ oddychl si trenér domácích Petr Jelínek.

Začátek druhé půlky také patřil hostů. Petr po rohu poslal Křižanov do vedení. Třešť odpověděla v 66. minutě, kdy skóroval po přihrávce Trnky Krch. Poté se hrál otevřený fotbal, oba týmy chtěly strhnout vítězství na svou stranu, ale gólmani byli proti.

Až v 89. minutě sklepl centr Kříže Sedláček k Mikešovi a ten se nemýlil. Jenže vzápětí potrestal zbytečný faul na hranici šestnáctky parádní trefou z přímého kopu Kubiš – 2:2. Dělbu bodů ale odmítl mladičký Sedláček, který chladnokrevně ve třetí minutě nastavení vybojoval pro domácí tři body.

„Jsem hodně spokojený, utekli jsme hrobníkovi z lopaty, jsme ve hře,“ těší Jelínka, který před dorostencem smekl. „Musím mladému Sedláčkovi poděkovat. Do zápasu naskočil ve druhé půlce a vlastně ho rozhodl,“ dodává.

Góly:
66. Krch, 89. Mikeš, 90.(+3) Sedláček – 47. Petr, 90.(+1) Kubiš. Rozhodčí: Burian. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas 0:0.