Křižanov-Hrotovice 4:1

21. 10. 2007
Góly: 18. a 80. A. Burian, 44. a 90. Novotný – 38. Pelán. Rozhodčí: Pokorný. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 2:1.

Křižanov: Bajer – Střecha, Novotný, Klimeš, Pálka – Studený (75. Pavlík), A. Burian (67. Vítek), Milota, P. Burian – Nobicht, Navrátil (65. Král).

Hrotovice: Slatinský – Dufek, Krajčo, Nevtípil (74. Růžička), Škoda – David, Pelán, Votava, Horváth – Salát, Fiala (74. Fukal).

Domácí tým vstupoval na trávník s odhodláním a podporou domácího publika odčinit minulou vysokou prohru a předchozí nevyrovnané výkony ziskem tří bodů i proti tabulkově lépe postaveným hostům, které by je posunuly do klidnějších vod celkové tabulky a samozřejmě zvedly sebedůvěru do zbývajících podzimních utkání. Nasezení všech hráčů bylo zřejmé už od prvního fouknutí rozhodčího do píšťalky. Křižanovští se posouvali kombinací na soupeřovu polovinu a začali si vytvářet herní převahu v podobě střeleckého zakončení za šestnáctkou, které však nenašli cíl mezi tyče nebo si s nimi hostující golman Slatinský snadno poradil.Úvodní převaha domácího týmu vyústila až v 18 minutě, kdy zatáhl po pravé straně R.Navrátil míč až do pokutového území, kde v útočné spolupráci našel chytrou přihrávkou mezi nohami bránícího hráče Aleše Buriana, který se otočil kolem svého strážce a celou akci vylepšil přesnou střelou do horního růžku Slatinského branky. I po vedoucí brance měli domácí častěji míč na svých kopačkách a udržovali si mírnou herní převahu. Až do 38 minuty byli hosté celkem bezzubí, když je ovšem v této fázi vrátil do zápasu zkrat domácí obrany. Při jednom z mála centrů se nedomluvili brankář Petr Bajer a poslední článek domácí obrany Ivo Klimeš, jenž se i přes né možná správné zakřiknutí gólmana snažil míč odhlavičkovat, ten ovšem doputoval rychleji k útočníkovi Pelánovi, který pohodlně využil této chyby a přízemní střelou do prázdné branky srovnal skóre. Domácí tým vyrovnání zaskočilo ale i přesto šel opět do těsného vedení. Gólem do šatny totiž využil povedeného polovysokého centru Tomáš Novotný a odehráním míče přímo z ´voleje´ nasměroval míč pod břevno. I když byl hostující gólman na svém místě na prudkou střelu nestihl už zareagovat. O přestávce byl v hrotovické kabině kladen důraz na neobdržení branky a snahy zápas ještě zdramatizovat či otočit ve vlastní prospěch aby se tým z třebíčska udržel v kontaktu se špicí tabulky. Naopak domácí chtěli pokračovat v aktivní hře s plynulou rozehrávkou dopředu a bezchybnou obrabnou dovést utkání do šťastného konce.
    Po změně stran se přece jen Hrotovice vzchopili a snažili se utkání zdramatizovat.
Nejvíce práce měla domácí záloha a obrana s aktivně i důrazně hrajícím Horváthem.
Hra se po celý druhý poločas odehrávala většinou ve středním pásmu hriště a tak se
hráčům naskytlo jen poskromnu příležitostí k ohrožení obou branek. Na podzimním už lehce nerovném terénu se začalo přitvrzovat i jiskřit v osobních soubojích a hra tím byla často kouskovaná, což spíše vyhovovalo domácích, kteří tak nepustili Hrotovice
k výraznému a stálému tlaku. Při snaze o vstřelení vyrovnávací branky se křižanovským otvírala zadní vrátka hrotovické obrany a mohli tak pronikat útočné výpady. Sil však v mrazivém odpoledni rychle ubývalo a tak se žádná akce příliš neuvedla. Ještě blíže vítězství posunul v 80.minutě domácí tým již podruhé v zápase skórující Aleš Burian, který zpracoval střelecký pokus Novotného a z okolí penalty v pádu poslal míč do protipohybu Slatinského, který očividně reagoval na předchozí střelu. Poslední ránu udeřil Hrotovicím v samém závěru zápasu domácí defenzivní záložník Tomáš Novotný, jenž po faulu na střídajícího Krále z přímého kopu prostřelil hrotovickou zeď a gólman nepříliš důraznou střelu neudržel a srazil si ji tak do sítě. Novotný podtrhl tak svůj vydařený výkon a připsal si rovněž druhou branku. I když se může zdát, že pro silně předzápasově sebevědomé hosty je výsledek krutý, domácí trenérské duo to připisuje k odrazu týmové práce, dobrému tréninkovému rytmu, který jejich svěřenci dokázali konečně přenést i do zápasu a dobrou disciplínou i pozičními změnami v sestavě dokráčeli k tíženým třem bodům.