4. 11. 2007
Góly: 35. Nobicht. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 2:4. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Křižanov: Bajer – Střecha, Novotný (81. Studený), Klimeš, Pálka – Pavlík, A. Burian (75. Král), Milota, P. Burian – Nobicht, Navrátil (46. Veselý).

Budišov: Syrový – Langr (77. Jaša), Houzar, Kašpar, Švec – Vašíček, Mezlík, Večeřa (67. Nováček), Dostál – Hnízdil, Koš.

V závěrečném kole podzimní části sehráli svůj poslední zápas týmy ze širšího středu tabulky. Lépe postavený šestý Budišov přijel již v sobotu na půdu letos výsledkově trápícího se Křižanova. Oba týmy minulý týden zaváhaly, svá utkání nezvládly a prohráli. Proto místo pro poslední šanci před zimní přestávkou, kde získat body se nacházelo na herně vytíženém i počasím poznamenaném a tedy i nerovném hřišti Křižanova.Do utkání nevstoupil žádný z týmu výrazným tlakem, ale i tak se do šancí zpočátku dostávali hosté, jenž využívali častých špatných rozehrávek soupeře a podnikali tak rychlé výpady na jejich bránu. Jednu z šancí po dobré kombinaci Budišova nevyužil útočící Večeřa. Oba týmy se snažily svoji útočnou cestu k soupeři proložit kombinací, ale již zmíněný povrch jim moc radostí nepřinášel a tak se první poločas ponořil do stínu spíše průměrného fotbalu a oči fotbalového labužníka mohli tak jen pozorovat daleko více osobních někdy i tvrdých soubojů či faulů. Obě obrany pracovali celkem kompaktně a tak se gólové příležitosti na hřišti příliš neobjevovaly. Až ve 35 minutě se prosadil přes obránce domácí D.Nobicht a ráznou technickou střelou k tyči poslal domácí do vedení. První poločas již nic významného nebo zajímavého nepřinesl a tak po 45minutách při odchodu do kabin svítilo na tabuli skóre 1:0.
Do druhého poločasu šli hosté s cílem najít ten správný recept na soupeřovu obranu. Již od počátku tak byla znát snaha Budišova změnit nepříznivý stav z první půle. Hráčům Křižanova se nedařilo stoprocentně pokrývat střed hřiště a hosté se tak dostávali větším důrazem a dobrou rozehrávkou buď středem nebo po křídelních prostorách do nebezpečnějších situací. Postupem času stále více uzavírali domácí hráče na jejich polovině a měli míč pod vlastní kontrolou. Křižanov dokázel i ve stažené pozici vytvořit důrazný blok a pouštěl hosty maximálně k hranici šestnáctky nebo v nebezpečných případech odvrátil míč rohový kop. Jejich počet se tak v druhé půli výrazně zvýšil, ale i přes minimální výškový rozdíl domácí obrana soupeře pokryla a nedovolila výrazně ohrozil Bajerovu branku. Ten si své čisté konto zajistil i výbornými zákroky. Domácí hráči si například oddechli, když zlikvidoval i při svém vzdálenějším postavení od brankové čáry střelecký pokus hostujícího kapitána směřující pod břevno. V hektickém závěru tak domácí ubránili hubený výsledek, který však nic nemění na tom, že všechny tři body zůstaly v Křižanově..