Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křižanov bude na jaře bojovat o záchranu v I. A třídě

28. 12. 2009

Křižanov bude na jaře bojovat o záchranu v I. A třídě

ObrazekFotbalistům Křižanova podzimní část jejich druhé sezóny v I. A třídě podle představ rozhodně nevyšla. Po třinácti kolech jsou na úplném chvostu tabulky s pouhými pěti body na jejich kontě. „Někteří hráči na podzim neodevzdávali v zápasech to, co měli a mohli, proto jsme tam, kde jsme“, tvrdí Ivo Klimeš, jednatel a hráč SK FC Křižanov. S jakými ambicemi jste vstupovali do nové sezóny?

V loňském ročníku jsme se jako nováček soutěže zachraňovali až v posledním kole. Letos jsme se tedy podobným problémům chtěli vyhnout a mysleli jsme na klidný střed tabulky.

V čem tedy vidíte příčiny vašeho současného postavení?

Těch příčin je několik. V první řadě někteří hráči neplnili úkoly, které měli v zápasech stanoveny, navíc ani jejich tréninková účast nebyla na potřebné úrovni. Po třetím kole, kdy jsme na hřišti Stonařova utrpěli ostudný debakl, navíc odstoupil trenér Strnad a mužstvo převzali naši bývalí hráči, pánové Milota a Pálka. Na jejich bedra tak přešel nelehký úkol, nalézt ideální sestavu, která, a to byla další z příčin našich podzimních neúspěchů, v létě utrpěla velkými změnami v kádru.

Velkou roli dozajista sehrál odchod střelce Aleše Buriana?

To v každém případě. Aleš Burian nastřílel v minulé sezóně 17 branek a díru v útoku se nám po jeho odchodu do Velké Bíteše dosud nepodařilo zacelit.

Který z podzimních zápasů se týmu nejvíce vydařil, ve kterém naopak propadl?

Nepovedených zápasů bylo více, všechny však zcela jistě předčil zápas ve Stonařově, který nám nasázel potupnou desítku. Někteří hráči tento zápas úplně vypustili a odehráli jej v tréninkovém tempu, což v této soutěži prostě nejde. Ač tomu naše postavení v tabulce a počet získaných bodů neodpovídá, sehráli jsme i několik vydařených zápasů. Kromě naší jediné výhry nad Rantířovem, to byl určitě zápas v Nové Vsi, kde jsme prohráli jen díky nešťastné vlastní brance, nebo domácí zápas s týmem Štoků, který jsme smolně jen zremizovali.

Předpokládám, že jasným cílem do jarních odvet je záchrana v soutěži?

V každém případě chceme I. A třídu v Křižanově udržet. K týmu se na pozici hlavního trenéra po půldruhém roce vrací Jan Fňukal, což by mělo být pro hráče novou motivací. Zimní přípravu zahájíme 6. ledna, trénovat budeme třikrát týdně a v plánu máme pět přátelských utkání na umělé trávě ve Velkém Meziříčí nebo ve Žďáře. Kádr bychom pro jaro také rádi posílili, především v ofenzivních řadách, vše ale závisí na jednáních s hráči a jejich kluby.článek převzat z www.fotbalvysocina.cz