Béčko v derby podlehlo Moravci 4:1

3. 5. 2008

Góly: Hladík P. - J. Hladík 4, Rozhodčí:König, Diváci: 50, Poločas: 1:3

Křižanov: Engelhart-Horníček, Uhlíř (Boček), Říha J., Tomšík, Burian A.(Malinský), Černý, Hladík, - Vítek M., Navrátil (Král), Říha D.

Béčko ohroženo sestupovými pozicemi přivítalo na domácí půdě Moravec, který naopak bojuje o postup z III. třídy do okresního přeboru.

Do prvního poločasu nastoupili lépe hosté. V prvních minutách několikrát ohrozili domácího bránkáře Engelharta. Domácím obráncům se nedařilo pokrýt hostující útočníky a Ti se snadno dostávali k zakončení. Skóre otevřel moravecký J. Hladík, když jeho tvrdou střelu neudržel golman Englhart. Netrvalo tomu dlouho a skóre se opět měnilo. Opět u toho byl J. Hladík a zvýšil na 2:0 pro Moravec. Křižanovští hráči se do šancí dostávali jenom zřídka. Do poločasu se skóre měnilo ještě dvakrát. Na 3:0 zvyšoval J. Hladík a po té se trefil domácí borec M. Vítek a snížil na 3:1. Tento gól béčko domácích povzbudil. Na několik minut dostali moravcké hráče pod tlak. Hosty v tlaku podržel golman, který svými skvělými zákroky zabránil ve změně skóre. Poločas skončil 3:1.

Od prvních minut druhého poločasu se hra celkem srovnala. Obě mužstva hrála důrazně a proto se hra i často kouskovala což nevyhovovalo domácím. Hosté v průběhu poločasu zvýšili nasazení a herní tempo. Domácí se snažili najít nějakou skulinku v hostující obraně ale to se nedařilo. Bohužel křižanovští hráči nedokázali uhlídat hostujícího útočníka J. Hladíka, který skóroval po rohovém kopu již po čtvrté. Do konce zápasu se skóre neměnilo a skončilo tedy 4:1 pro Moravec. Domácím se nepodařilo uhrát potřebné body a dostali se do přímého ohrožení sestupu z III. do IV. třídy.