Áčko získalo velmi cený bod za remízu s lídrem soutěže Starou Říší

23. 5. 2009

Rozhodčí: Kůrka, góly: 34.Burian A. - 65. Merhaut, Poločas: 1:0, ŽK: 4:0, Diváci: 200

Sestava Křižanov: Bajer - Střecha, Klimeš, Boček, Milota (87. Burian P.) - Láznička (65. Kubiš), Nobicht, Hladík P. (89. Hladík L.), Veselý - Burian A., Petr

Sestva Stará Říše: Korovjak - Hamara, Hewerle, Holub, Šeda - Procházka, Merhaut, Rygl, Rychtecký - Pazderník, Pokorný

V sobotu na domácím hřišti přivítalo Áčko lídra skupiny Starou Říši. Na utkání to přílákalo i početnou diváckou návštěvu, hlavně z řad fanoušků hostujícího týmu.

Do základní sestavy nastoupila obraná řada v klasickém sestavení, stopeři Klimeš, Střecha a krajní obránci Milota a Boček. V záložní řadě bylo hned několik změn. Na pravou stranu se posunul Nobicht, na jeho post se postavil k Veselému Hladík P. a vlevo Láznička. Útočnou dvojici tvořili Burian A. a Petr. Na střídačce jsme měli Buriana P. Hladíka L. a Kubiše.

Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří od prvních minut byl aktivnější, pohyblivější a hlavně důraznější. Z počátku nám to dělalo problémy ale rychle jsme se adaptovali na jejich styl hry. Hráli jsme ze zajištěné obrany a útočné akce jsme podnikali dlouhými nákopy. Hosté v průběhu prvního poločasu zahrávali několik rohových kopů, které naštěstí pro nás nevyužili. Otevřít skóre se podařilo domácím, když dlouhým centrem našel Milota Buriana A., který nejprve hlavou trefil pouze dřevno a následný odražený míč dorazil do branky. Běžela 34. minuta. Poté hosté ohrozili naši branku po rychlém rozehrání rohového kopu, kdy balón doputoval k hráči stojícímu na rohu velkého vápna a jeho střela jen těsně minula branku. Hosté do konce poločasu již nedokázali zareagovat a tak se do kabin šlo za stavu 1:0 pro Křižanov.

Na druhou půli jsme nastoupili beze změn. Hosté zvýšili svoji aktivní hru a hned od začátku nás dostali pod tlak, z kterého jsme se jen těžce dostávali. Poté jak mávnutím kouzelného proutku rozhodčí začal Obrazekpískat těžce proti nám. A nejenom on ale i oba pomezní rozhodčí najednou změnili pohled na hru. Hra se čím dál tím častěji začala kouskovat a to nám příliš nesvědčilo. V 65. minutě měl rozhdočí jednu ze svých minel. V souboji o míč ve velkém vápně byl faulován Nobicht, ale tento faul rozhodčí ignoroval. Poté nesmyslně pomezní ukázal na rohový praporek a to i přes to, že míč za lajnu zahrál hostující hráč. Rychlou rozehrou a špatným pokrytím soupeře v našem vápně se povedlo Staré Říši vyrovnat Merhautem. Výkon rozhodčího s blížícím se koncem zápasu byl stále horší a horší. Také začal udělovat žluté karty a to jenom na naši stranu. Jednu dostal Kubiš, když se rozhodčího několikrát ptal, kde může házet aut, ten však nereagoval  a kartu obhájil tím, že hráč zdržoval. Výkon rozhdčího velmi ovlivnil průběh utkání. Nám již v závěru docházeli síly a hosté se stále tlačili k naší brance. Jejich pokusy naštěstí končily mimo branku a nebo v náručí brankáře Bajera. Téměr v samotném závěru jsme mohli vyhrát, když z poloviny hřiště zahrával standartní situaci Klimeš a hostujícímu golmanovi tento centr propadl mezi rukama a směřoval do odkryté branky, kde bohužel pro nás stál pozorný obránce a v poslední chvíli vykopl míč. Skóre se tedy již nezměnilo a tak jsme získali velmi cený bod za remízu nad lídrem soutěže.