Áčko v souboji s Čáslavicemi vybojovalo 3 body a udrželo naději na záchranu v I.A třídě

7. 6. 2009

Góly: 5., 12. a 28. A. Burian – 52.Šimek. Rozhodčí: Švec. ŽK: 3:3. ČK: 1:1 (80. Střecha – 76. Jiří Novák). Diváci: 250. Poločas: 3:0.

Křižanov: Bajer – Střecha, Petr, Klimeš, Pálka – Ilenčík (65. Kubiš), A. Burian (72. Vítek), Milota, Boček – Nobicht, Veselý.

Áčko čekal velmi těžký zápas s týmem z Čáslavic, které jsou na sestupové příčce. Naše mužstvo na tom nebylo o nic lépe, protože od druhé sestupové příčky nás dělil pouze bod. Utkání přilákalo početnou diváckou návštěvu jak z řad domácích tak i z řad hostujícího týmu.

Do zápasu nastoupily obě mužstva s velkým nasazením. Hosté se hned od začátku tlačili před Bajerovu branku. První pokusy byly z kopaček hráčů Čáslavic. Naštěstí jejich pokusy končily mimo branku. Otevřít skóre se povedlo domácímu kanonýrovi Burianovi A., který se nejlépe zorientoval ve zkrumáži na velkém vápně hostujícího týmu a tvrdou střelou nedal brankáři šanci. Hosté se hObrazekned po rozehrání tlačili opět dopředu, kde našim obráncům prvních minut ách dělali problémy. Hlavně ve středu pole. Běžela 12.minuta, kdy se opět prosadil Burian A. a zvýšil tak náskok domácích na 2:0. Hra i po vstřelení druhé branky byla vyrovnáná a šance si vytvářely hráči na obou stranách. V 28.minutě se po dlouhém nákopu a následném posunutí hlavou dostal k míči ostrostřelec Burian A., který se podíval kde stojí brankář a s přehledem vsítil svoji třetí branku. Dalším kdo mohl zvýšit náš náskok byl Ilenčík, který se po krásné akci dostal před brankáře ale ten včasným výběhem jeho pokus zneškodnil. Do konce poločasu se již skóre nezměnilo a tak do kabin se šlo za stavu 3:0 pro Křižanov.

Na druhý poločas jsme nastoupili beze změn. Hosté se opět hned to prvních minut  tlačili dopředu. Jejich aktivita se jim zůručila v 52.minutě, kdy naši dva obránci ve snaze odkopnout míč do bezpečí si vzájemně zavazeli a míč neodkopli.  Této chyby využil hostující záložník Šimek a snížil stav utkání na 3:1. Po tomto gólu jsme se dostali pod mírný tlak Čáslavic, ale ke vstřelení kontaktního gólu jsme je nepustili. V 65.minutě nahradil Ilenčíka Kubiš, který hru oživil a hlavně po jeho straně jsme podnikali útočné akce. V polovině druhé půle jsme se vymanili z tlaku. Měli jsme i několik slibných příležitostí ke vstřelení čtvrtého gólu, ale to se nám  bohužel nepodařilo. V 76.minutě se hostujícímu hráči nelíbilo posouzení souboje o míč a po chvíli dohadování s rozhodčím dostal žlutou kartu. Ta ho ale neodradila a stále  pokračoval v kritice sudího, který po chvíli šáhl do kapsy a vytáhl druhou žlutou kartu. Hosté se dostali do oslabení. Bohužel početní výhodu jsme neměli dlouho. O 4.minuty déle dostal po druhé žluté kartě náš hráč "Střecha" červenou a i on se musel odebrat předčasně do kabiny. V závěru měl velkou příležitost zvýšit náš náskok Vítek, který však svůj pokus zahodil a tak zápas skončil 3:1. Domácí tým získal velmi cenné 3 body a stále má šanci se udržet v I.A třídě.