Áčko v samotném závěru přišlo o 3 body a tak v zápase s Třeští získalo bod za remízu 3:3

10. 5. 2009

Rozhodčí: Vomastek, Poločas: 1:2, Diváci: 120, ŽK: 2:4, Góly: 13. a 70.(PK) Burian A., 65.Veselý - 12.Gutwald, 15. Trnka, 86. Svoboda

Sestava Křižanov: Bajer - Střecha (67.Navrátil), Novotný, Burian P.(46. Kubiš), Boček - Ilenčík, Veselý (88.Láznička), Nobicht, Pálka - Burian A., Petr

Sestava Třešť: Jindřich - Gregor, Rod, Trnka, Mareš (78. Svoboda) - Gutwald, Svěrák (88.Mikeš), Krejčí, Chalupský - Kříž, Veselý

Náš tým stále trápí marodka a  opět nenastoupil v plné sestavě. Na pozici stopera nahradil nemocného Klimeše Novotný. Dlouhodobě zraněného Milotu nahrazuje na pravém beku Burian P. Do sestavy se po zranění vrátil Střecha, který byl v 67. minutě nahrazen Navrátilem, a Petr. Zápasu přihlížela i početná divácká návštěva.

Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří od prvních minut udávali tempo hry. Byli aktivnější, pohyblivější a nám to dělalo velké problémy. Ty vyústily k otevření skóre již ve 12. minutě, kdy se z hranice vápna trefil hostující Gutwald. Hned po rozehrávce jsme se šli do protiútoku. Z toho snížil Burian A. Jenže hned o několik minut nato se opět prosadili hosté a vedli 2:1.  Aktivnější Třešť mohla zvýšit svůj náskok asi  v polovině prvního poločasu, kdy hostující hráč hlavou těsně minul naši branku. Snahy domácích o srovnání končily nepřesnou rozehrávkou na kopačkách hostujících hráčů. Do poločasu se již skóre neměnilo, a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro Třešť.

Na druhou polovinu jsme nastoupili v pozměněné sestavě. Místo Buriana P. se na post pravého beka posunul Petr, na jeho místo Ilenčík. Díru v záloze vyplnil střídající Kubiš. Tato změna nám jenom prospěla a hned od začátku jsme byli aktivnější. V 65.minutě jsem měli standartní situaci, kterou zahrával Petr. Na jeho centr si ve vápně naskočil Veselý, který hlavou hostujícímu golmanovi nedal šanci a bylo srovnáno. Vzápětí měl velkou příležitost otočit stav utkání Ilenčík, který se před hranicí vápna opřel do skákajícího míče a trefil pouze břevno třešťské branky. V 70. minutě se obrat v zápase již povedl, kdy po centru Veselého zahrál hostující hráč ve vápně rukou. Míč ještě doputoval k Navrátilovi, který vstřelil branku, ale ta mu pro předešlém odpískání ruky nebyla uznána. Na penaltu se postavil Burian A., který nadvakrát překonal golmana. Hosté se v závěru snažili srovnat, což se jim povedlo v 86.minutě. Zahrávali aut a centrovaný míč doputoval do vápna, kde hlavou třešťský hráč trefil pouze tyčku, ale míč se od ní odrazil opět k hostujícímu hráči, který bez problémů vyrovnal. Do konce utkání jsme si již žádnou šanci nevytvořili a utkání skončilo 3:3.