V derby Áčko porazilo Měřin a veze si 3 body

27. 4. 2008

Góly: 15. Kolda(PK)- 26. a 36. A. Burian; Rozhodčí: Sýkora; ŽK: 3:3; ČK:0:1(69. Endlicher);Diváci: 250; Poločas 1:2

Měřín: Sysel- Matoušek, Chaloupka, Hlaváč(77. Sýkora), Štreit - T. Uchytil st., T. Uchytil ml. (66. Žák), Kolda, Heřmánek - Vokoun (59.Šoukal), Robotka

Křižanov: Bajer- Střecha, Novotný, Studený, Pálka - Endlicher, A. Burian (83. Král), Milota (21. Boček), P. Burian - Nobicht, Veselý (78. Navrátil)

Za krásného jarního počasí vyrazilo naše Áčko na derby do Měřína. Počasí přilákalo početnou návštěvu jak z řad domácích tak i z řad hostů.

Už v uvodních minutách utkání bylo vidět, že křižanovští hráči budou udávat tempo hry. Jenže první velkou příležitost otevřít skóre utkání dostali domácí a to po zahrání hostujícího obránce v šestnáctce rukou.Sudí nařídil penaltu, kterou domácí hráč bezpečně umístil k levé tyčce Bajerovi brány. Gól hostující hráče „nakopl“ a začali tažení k obratu. Vedení měřínským hráčům dlouho nevydrželo, když domácí obránci nedokázali obrat o balon A. Buriana, který srovnal na 1:1. Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po faulu na hostujícího hráče se k přímému kopu postavil opět A. Burian a krásnou technickou střelou otočil vývoj utkání pro Křižanov na 2:1. Do konce poločasu se už skóre neměnilo a tak obě mužstva šla do kabin za stavu 2:1 pro hosty.

Do druhého poločasu nastoupily obě mužstva beze změn. Od prvních minut se hra přitvrdila, bylo k vidění více osobních soubojů a hra se více kouskovala, což vyhovovalo více hostům. Do první vyložené šance se dostal hostující útočník Zdenek Studený, kdy po krásné přihrávce běžel sám na domácího golmana, který mu jeho střelu vytěsnil na bránu. Měřínští se snažili vývoj utkání otočit ve svůj prospěch a to hlavně nakopáváním dlouhých balónu, které většinou končili na hlavách pozorných hostujících obránců. Přibližně v 66. minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující hráč Jan Endlicher a tým křižanova dohrával v deseti. I přes oslabení se křižanovští hráči dostávali do vyložených šancí. V jedné z nich se ocitl D. Nobicht a o několik málo minut střídající R. Navrátil, bohužel ani jednou balón neskončil v síti měřínského golmana. Domácí si žádnou velkou příležitost nevytvořili a konec hrací doby se pomale blížil. V 89. minutě byli domácí kousek od vyrovnání ale vynikajícím zákrokem brankáře Bajera se skóre neměnilo. V hektickém závěru udrželi křižanovští hráči náskok z prvního poločasu a zaslouženě vyhráli 2:1. Z Měřína si vezou další 3 body.