Áčko přivezlo z Rapotic prohru 6:1

10. 10. 2009

RAPOTICE – KŘIŽANOV 6:1

Góly: 1., 12, a 70. Illek, 16. a 30., Chadzidis, 87. M. Laš – 78. Klenčím. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 4:0. Křižanov: Bajer – Burian, Střecha, Studený (79. Pálka), Petr (31. Láznička) – Kubiš, Hladík, Nobicht (46. Jelínek), Ilenčík – Loup, Ivančík.

DomácíObrazek měli snový začátek. Už v první minutě po akci Otcela s Janem Havlem a po chybně zahraném ofsajd systému se před křižanovskýn brankářem Bajerem sám ocitl Illek a otevřel skóre. Tentýž hráč ve 12. minutě zužitkoval přesný centr Milana Laše a zvýšil na 2:0.

O čtyři minuty později ukázkovým lobem na rozdíl třídy zvýšil Dimo Chadzidis. Hoste se ke slovu dostali ve 21. minutě, když po rohovém kopu Střecha rozezvonil tyč gólmana Tomáše Laše. Skóre první půle svým druhým gólem po půlhodině hry parádní střelou z 25 metrů uzavřel rapotický Chadzidis.

Po změně stran pokračoval koncert domácích. Ovšem řada jejich šancí zůstala nevyužitá. V 54. minutě Dimo nastřelil tyč Bajerovy svatyně.

V 70. minutě proměnil pokutový kop Illek a z kompletoval tak svůj hattrick. Křižanov se čestného úspěchu dočkal o osm minut později, když Tomáše Laše přehodil Ilenčík. Skóre utkání po centru střídajícího Stehlíka v 87. minutě uzavřel Milan Laš. „Bylo to jednoznačné utkání, kdy jsme po poločase vedli 4:0, takže akce kočka – myš. Byl to nejslabší soupeř, se kterým jsme hráli. Mohlo to být ještě vyšším rozdílem. Kluky jsem nabádal, aby se zbytečně nezranili, a tak se bavili fotbalem, ale místy to přeháněli, “ hodnotí rapotický kouč Petr Soustružník.

„Základ byl v tom, že jsme po šestnácti minutách prohrávali 3:0 a od toho se vše odvíjelo. Utekl nám začátek a soupeř pak byl lepší,“ uznal trenér Křižanova Josef Milota.