Áčko porazilo Rapotice 4:2

30. 5. 2008

Góly: 3. Novotný (PK), 21. A. Burian, 28. Pálka, 75. Navrátil - 62. a 90. Matoušek; Rozhodčí: Janko; ŽK:3:3; Diváci: 150; Poločas: 3:0

Křižanov: Bajer-Milota,Střecha, Boček, Novotný-Pálka, Klimeš (88.Šoukal), Nobicht, Burian P.(73. Navrátil)-Veselý, Burian A. (83.Malinský)

Rapotice:Ješina Aleš- Ješina J (65 Podpěra), Laš Milan, Šic , Káňa  - Laš Martin, Saša (75 Přibyl) , Slaný, Jašek M - Matoušek, Andrej

Utkání začalo skvěle pro domácí, již v první minutě se pískala penalta a tu domácí s přehledem proměnili. To je posadilo na koně a byli aktivnějším celkem. Sice měli v nohách středeční pohárový duel, to je ale vůbec nehendikepovalo. Naopak, v desátě minutě vyrobila hrubici stopérská dvojice hostů a domácí Aleš Burina šel sám na rapotického Ješinu, který musel zaskočit za absentujícího Soustružníka a nedal mu šanci. 2:0 v desáté minutě, to čekal málokdo. A byli to nadále domácí, kdo diktoval tempo hry. Hosté působili matně a podrážděně a když v 25. minutě nepokryli hosté dlouhý aut do vápna bylo to 3:0.

Od 30 minuty se přeci jen hosté probrali a snažili se o korigování, jejich šance většinou končili nepřesným centrem či přihrávkou, i tak mohli v 43. minutě snížit, ale Milan Laš zcela sám před golmanem Bajerem selhal.

Druhý poločas chtěli hosté začít aktivně, ale hrála se vyrovnaná partie bez větších šancí. Až v 61. minutě vykřesal naději Matoušek, když se trefil hlavou po centru Slaného. Vzápětí měl další gól na hlavě Milan Laš, ale hlavou úspěšný nebyl. Za nedlouho kopali domácí další penaltu po ruce Jaška. Domácí exekutor ale selhal a nedal ani dorážku do prázdné brány. Křižanosvké to ale mrzet nemuselo, za nedlouho využili jeden z brejků a odskočili opět na rozdíl 3 branek. Konec se už dohrával jen z povinnosti, na hřišti se ale pěkně jiskřilo a bylo vidět že rozhodcovská trojice utkání moc nezvládá. Naštěstí projevili soudnost a spornou situaci, která zaváněla vyloučením domácího Buriana a hostujícího Andreje přešli bez povšimnutí. Závěrečná branka Matouška z 90. minuty z trestňáku znamenal už jen korekci skóre a tak se domácí nakonec radovali z výhry 4:2 a přiblížili se Rapoticím v tabulce na 2 body.