Áčko neuspělo v Budišově, prohrálo 2:1.

19. 4. 2009

Rozhodčí: Šetek, ŽK: 2:3, Diváků: 210, Poločas: 2:0, branky: 5. a 14.minuta Dvořák - 58. Veselý

Sestava: Bajer - Střecha (77.Navrátil), Klimeš, Burian P., Boček - Pálka, Nobicht, Veselý, Kubiš - Petr (40.Vítek), Burian A.

Kvůli zranění nemohl nastoupit Ilenčík, Milota a na lavičce se neobjevil ani Láznička, který onemocněl.

Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe. V prvních minutách si domácí vytvořili dvě velké šance, naštěstí pro nás je neproměnili. Bohužel v 5.minutě se prosadil budišovský útočník a hlavou otevřel skóre. O několik minObrazekut později se prosadil stejný hráč a prohrávali jsme 2:0. Velké problémy nám činily standartní situace a centry ze stran do našeho vápna, kde se domácí často dostávali k zakončení. Naštěstí pro nás neskočily v síti. Z naší strany jsme si nevytvořili žádnou velkou příležitost ke změně skóre a tak tempo hry stále udávali domácí. V průběhu prvního poločasu měli ještě několik příležitostí zvýšit svůj náskok, ale jejich pokusy končily těsně mimo branku. Ke konci poločasu se zranil hostující Petr, místo kterého nastoupil Vítek. Skóre se již nezměnilo a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro Budišov.

Na druhou půli jsme nastoupili beze změn. Domácí začali opět aktivně a ohrožovali naši branku ze standartních situací. Během několika minut se ale hra začala vyrovnávat a odehrávala se spíše ve středu. Velkou příležitost ke snížení měl Nobicht, který v souboji se dvěma budišovskými obránci vybojoval míč a z velkého vápna bohužel přestřelil. Poté domácí hráč nastřelil tyčku Bajerovi branky. Snížit se nám podařilo v 58.minutě, kdy Pálka rozehrával standartní situaci. Centr se mu příliš nepovedl, ale zásluhou Střechy, který míč lehce tečoval, doputoval k Veselému a ten z voleje zavěsil do sítě. Tento gól nás nakopl a tlačili jsme se více dopředu. Bohužel rozhodčí, který do té doby pískal docela dobře, začal více připískávat domácím. A nebyl to jenom on, ale i pomezní mávali proti nám. Hra se začala častěji kouskovat. V 77.minutě se nám zranil Střecha a museli jsme opět nuceně střídat. Do konce poločasu se nám již nepodařilo vyrovnat a tak jsme v Budišově nechali další 3 body, které tak nutně potřebujeme.