Á-tým obral o 3 body SFK Vrchovinu

13. 4. 2008

Góly: 14. Klimeš, 71. A.Burian; Rozhodčí: Hájek; ŽK: 2:2; Diváci: 65; poločas 1:0

Křižanov: Bajer- Novotný, Střecha, Milota , P.Burian – Endlicher (79.Hladík),
Pálka, Nobicht, Klimeš, Studený (61.Navrátil), A.Burian (83.Boček)

Vrchovina: Dudáš – Regent, Sochor, Daniel, P. Poul - Kolarik, Josífek,
Chrást, P. Michal – Plhal (69.Míča), Němec (58.Bukáček)

V prvním jarním kole oba soupeři zaváhali a shodně prohráli svá utkání 1:0. V celkové tabulce spolu oba týmy sousedí na 9 respektive 10 místě. V souboji spíše ještě spodních mužstev byl před zápasem tématem zisk tří bodů k začátku cesty do klidnějších vod tabulky.

Vrchovina již své první jarní domácí utkání měla za sebou a tak tedˇ bylo na Křižanovu jak se předvede svým fanouškům. Domácí vstoupili do utkání s určitými pozičními změnami v sestavě, do které zapojili již navrátivší oporu zadních řad L.Střechu(hostující z B Mužstva V.M.) Od prvních minut se oba soupeři spíše oťukávali a nebylo zřetelné kdo by mohl dirigovat hru. Více aktivnější domácí začali mít územní převahu a dostávali se do slibných pozic k ohrožení hostující branky, Některé pokusy však byly nepřesné, jiné zase zastavil praporek pomezního rozhodčího. Svoji chutˇ a vůli vstřelit první gól se Křižanovu podařilo již záhy. Krásnou ,,českou´´ uličkou našel domácí kapitán D.Nobicht svého podhrotového spoluhráče a útočníka I.Klimeše, který z hranice šestnáctky otevřel skóre. Tento gól domácím pomohl k nebojácnosti a dostávali se do dalších slibných příležitostí, které však někdy až zbrklostí nemohly ohrozit soupeře. Vcelku nebezpečná Vrchovina mohla srovnat krok z první nebezpečné akce, kdy se po centru na malé vápnu prorval k hlavičce hostující Plhal, ale minul těsně tyč Bajerovi branky. Do kabin šli tak spokojenější domácí hráči.

Ve druhé půli možný nápor hostujících nepřišel a s ubývajícím časem se dostával klid na kopačky domácích a možnost proniknutí do lehce již otevřené obrany. Vítězství mohl pojistit střídající R.Navrátil, který se ocitl ve velké šanci již po pár vteřinách na trávníku. Naštěstí pro hosty ovšem nedal. Ani střídání z hostujícíh řad oživení nepřineslo a tak svoji příležitost napravili domácí. Jmenovitě opět agilní Navrátil našel centrem do vápna A.Buriana, jenž se otočil kolem svého obránce a v 71 minutě přiblížil domácím první jarní body. V posledních minutách přidali ještě domácí z rohu třetí branku, která nebyla ovšem pro faul uznána.

V tomto utkání našel úspěšnou cestu tým s vetší touhou, důrazem, bojovností a disciplínou. Domácím vítězstvím křižanovští svého soka dotáhli na odstup jediného bodu. Oba týmy budou muset však vydat ještě mnoho sil, aby si uchránili a nejlépe vylepšili svá postavení, kterým by slušela spíše horní patra tabulky.